Przejdź do głównej zawartości

Ciastka pomarańczowe

 Gdy się pieką, to w całym domu pachnie cytrusami. Wzorki wyciskałam łyżką cedzakową. Będą brawa za kreatywność?  :).


Ciastka pomarańczowe

Receptura

1 szklanka brązowego cukru

1/2 szklanki margaryny lub masła

1/3 szklanki soku pomarańczowego

starta skórka z pomarańczy

1 jajko

1/4 łyżeczki soli

1 łyżeczka wanilii

2 łyżeczki winianu potasu

1 łyżka sody oczyszczonej

2 szklanki mąki


Rozgnieć masło z cukrem, dodaj sok i skórkę pomarańczową. Wlej lekko roztrzepane jajko.

Wymieszaj sodę oczyszczoną i winian potasu z odrobiną mąki, a następnie przesiej mieszaninę prze sito. Dodaj mąkę, aby powstało miękkie ciasto, które nadaje się do wałkowania. Przed uruchomieniem piekarnika uformuj ciastka. Włącz piekarnik i gdy osiągnie odpowiednią temperaturę, przełóż do niego ciastka.

Wycinaj ciastka prostokątną foremką, ozdabiając wierzch każdego. Piecz w umiarkowanie nagrzanym piekarniku w temperaturze 350 stopni F (180 stopni C).

Można też ulepić kulki o średnicy mniej więcej jednego cala (2-3 cm), nabierając po jednej łyżce ciasta, lekko je spłaszczyć i piec w sposób opisany powyżej.

 "Kuchnia z Zielonego Wzgórza" przepis na: 

Ciastka pomarańczowe ze strony 91

47 przepisów zrealizowano

61 pozostało do zrealizowania


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Succotash

Succotash w najprostszej wersji, czyli fasola z kukurydzą w roli głównej. W Stanach Zjednoczonych podaje się to danie w Święto Dziękczynienia.     Succotash Receptura 3 szklanki fasoli 1 puszka miękkiej kukurydzy (14 uncji, czyli ok. 400 g) 1 szklanka dobrego mleka 1 łyżka masła pieprz i sól Namocz fasolę poprzedniego dnia (musi się moczyć przynajmniej 4 godziny). Powoli zagotuj i pozostaw na wolnym ogniu bez przykrycia, aż ziarna zaczną pękać. Uzupełnij wodę, aby fasola przez cały czas pozostawała pod jej powierzchnią. Gdy fasola będzie dochodziła, woda powinna odparować. Dodaj kukurydzę, mleko, masło oraz sól i pieprz do smaku.

Szwajcarska zupa ziemniaczana

Szwajcarska zupa ziemniaczana, to przygotowana z jasnych warzyw i mleka delikatna  zupa - krem. Niewiele składników i nieskomplikowany przepis, to niewątpliwie jej zalety.  Delikatna w smaku, mocno warzywna z lekką słodyczą mleka w tle. W przepisie nie ma słowa o groszku ptysiowym i prażonym słoneczniku jako dodatku do tej zupy, ale ja wzbogacę ją w ten właśnie sposób. Myślę, że Maud się nie obrazi...     Szwajcarska zupa ziemniaczana Receptura 4 ziemniaki średniej wielkości 1 mała biała rzepa 1 mała cebula 3 szklanki wrzątku 4 szklanki gorącego mleka 4 łyżki masła 1/3 szklanki mąki 1 1/2 łyżeczki soli 1/8 łyżeczki pieprzu Umyj ziemniaki, obierz je, przekrój na połówki. Obierz i pokrój na plastry rzepę. Podgotuj je przed 10 minut, odcedź. Do ziemniaków i rzepy dodaj pokrojoną w plastry cebulę i 3 szklanki wrzątku. Ugotuj do miękkości, odcedź, ale nie wylewaj wody. Przetrzyj warzywa przez sito (albo zmiksuj w mikserze elektrycznym). Włóż przetarte warzywa do garnka, dodaj wodę pozostałą

Muffiny Frede

 Muffiny Frede. Ciekawa jestem, czy kiedyś pokuszę się o upieczenie ich z użyciem tłuszczu z bekonu... Muffiny Frede Receptura 3 łyżki masła, smalcu albo tłuszczu z bekonu 3 łyżki białego cukru 1 jajko 1/2 szklanki mleka 1 szklanka zwyklej mąki pszennej 2 łyżeczki proszku do pieczenia 1/2 łyżeczki soli Rozetrzyj masło z cukrem, następnie połącz masę z jajkiem. Stopniowo dolewaj mleko, na przemian z przesianymi przez sito suchymi składnikami, lekko roztrzepując. Piecz w natłuszczonych foremkach wypełnionych do 2/3 wysokości, w temperaturze 400 stopni F (190 stopni C) przez 20 do 25 minut.