Przejdź do głównej zawartości

Marynata z zielonych pomidorów

Przepis na danie, którego nazwę przetłumaczono w książce "Kuchnia z Zielonego Wzgórza" na język polski raz jako marynata ( str. 124, 132 i 169), innym zaś razem (str. 110), jako konfitura z zielonych pomidorów. Ciekawy smak, mieszanka octu i słodyczy.  Konfitura vel marynata zaczeka w słoiku na dorsza w cieście (str. 110), bo ponoć świetnie pasuje do tego dania!


Marynata z zielonych pomidorów

Receptura

4 kg zielonych pomidorów

2,75 kg cebuli

8 szklanek solanki (1 szklanka soli na 8 szklanek wody)

4 szklanki białego octu

2 szklanki wody

1 czerwona papryczka

5 i 1/2 szklanki brązowego cukru

5 i 1/2 szklanki białego cukru

1/2 szklanki mieszanych przypraw do marynaty (czarny pieprz, gorczyca, goździki, imbir, gałka muszkatołowa, ziele angielskie, kolendra), luźno związanych w potrójnie złożonej gazie

2 łyżeczki musztardy

1/2 szklanki skrobi kukurydzianej

1 łyżeczka kurkumy

 

Przepuść pomidory i cebulę przez maszynkę do mięsa z sitkiem o dużych oczkach lub poszatkuj z grubsza w robocie kuchennym.Użyj tyle solanki, aby niemal przykryć pomidory i cebulę. Pozostaw na noc. Następnego dnia odsącz solankę. dodaj ocet, wodę, czerwoną papryczkę, brązowy i biały cukier oraz torebkę z przyprawami do marynaty. Gotuj na wolnym ogniu przez 3 do  4 godzin.

Zmieszaj razem musztardę, skrobię kukurydzianą i kurkumę, dodając tyle octu, aby powstała pasta. dodaj ja do pomidorów i gotuj jeszcze przez pół godziny, często mieszając.

Przygotuj wyjałowione słoiki i zakrętki. Wlej marynatę do naczyń i natychmiast mocno je zakręć.


 "Kuchnia z Zielonego Wzgórza" przepis na: 

Marynatę z zielonych pomidorów ze strony 132

51 przepisów zrealizowano

57 pozostało do zrealizowania


 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jabłka (do kaczki)

 Jedno z jabłek straciło fason, ale wszystkie były pyszne! :)    Jabłka do kaczki Receptura 4 jabłka 4 łyżeczki cukru 4 łyżki masła Gdy polędwice się pieką, przygotuj jabłka. Wykorzystaj duże i kwaśne owoce, które zachowują kształt. Włóż jabłka do rondla, wlej odrobinę wody, przykryj szczelnie i postaw na średnim ogniu. Gdy jabłka zmiękną ułóż je w naczyniu do pieczenia, lekko posyp cukrem i obłóż hojnie kawałkami masła. (łyżka masła na jedno jabłko będzie w sam raz). Przykryj naczynie i wstaw do piekarnika, żeby jabłka gotowały się w parze z masłem, aż będą bardzo miękkie i niemal przeźroczyste. Ułóż je wokół "kaczki".

Succotash

Succotash w najprostszej wersji, czyli fasola z kukurydzą w roli głównej. W Stanach Zjednoczonych podaje się to danie w Święto Dziękczynienia.     Succotash Receptura 3 szklanki fasoli 1 puszka miękkiej kukurydzy (14 uncji, czyli ok. 400 g) 1 szklanka dobrego mleka 1 łyżka masła pieprz i sól Namocz fasolę poprzedniego dnia (musi się moczyć przynajmniej 4 godziny). Powoli zagotuj i pozostaw na wolnym ogniu bez przykrycia, aż ziarna zaczną pękać. Uzupełnij wodę, aby fasola przez cały czas pozostawała pod jej powierzchnią. Gdy fasola będzie dochodziła, woda powinna odparować. Dodaj kukurydzę, mleko, masło oraz sól i pieprz do smaku.