Przejdź do głównej zawartości

Syrop imbirowy

 W "Kuchni z Zielonego Wzgórza" czytamy, że w czasach L. M. Montgomery świeży imbir importowano z Jamajki i dodawano do napojów, cukierków i ciastek.

Syrop imbirowy wg przepisu Maud przygotowuje się z korzenia imbiru, cukru, wody i kamienia winnego (ang. cream of tartar). Ten ostatni składnik można zastąpić sodą oczyszczoną, ale bez problemu kupiłam kamień winny (jaka piękna nazwa!) w sieci. 

Z syropu imbirowego można przygotować np. ciasteczka czy orzeźwiający napój (jedna część syropu na trzy części wody, kostki lodu i limonka). Powstały z tych proporcji napój jest dla mnie zbyt słodki, ale zawsze można zwiększyć ilość wody. Ciasteczka imbirowe przygotuję w następnej kolejności - dziś na zdjęciu, w towarzystwie butelek pełnych imbirowego syropu, imbirowy napój!

Syrop imbirowy

Receptura

3 1/4 szklanki cukru

4 szklanki wody

0,5 uncji (15 g) zmiażdżonego korzenia imbiru w muślinowej torebce

2 łyżeczki kamienia winnego

Wszystkie składniki (poza kamieniem winnym) wymieszaj w garnku i doprowadź do wrzenia. Gotuj na wolnym ogniu przez 10 minut.  Gdy lekko przestygnie, dodaj kamień winny. Trzymaj w słoiku w lodówce.

"Kuchnia z Zielonego Wzgórza" przepis na: 

Syrop imbirowy ze strony 28

18 przepisów zrealizowanych

90 pozostało do zrealizowania


Blog:  Maud na talerzu / przepisy L. M. Montgomery / Aunt Maud's Recipe Book

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Succotash

Succotash w najprostszej wersji, czyli fasola z kukurydzą w roli głównej. W Stanach Zjednoczonych podaje się to danie w Święto Dziękczynienia.     Succotash Receptura 3 szklanki fasoli 1 puszka miękkiej kukurydzy (14 uncji, czyli ok. 400 g) 1 szklanka dobrego mleka 1 łyżka masła pieprz i sól Namocz fasolę poprzedniego dnia (musi się moczyć przynajmniej 4 godziny). Powoli zagotuj i pozostaw na wolnym ogniu bez przykrycia, aż ziarna zaczną pękać. Uzupełnij wodę, aby fasola przez cały czas pozostawała pod jej powierzchnią. Gdy fasola będzie dochodziła, woda powinna odparować. Dodaj kukurydzę, mleko, masło oraz sól i pieprz do smaku.

Jabłka (do kaczki)

 Jedno z jabłek straciło fason, ale wszystkie były pyszne! :)    Jabłka do kaczki Receptura 4 jabłka 4 łyżeczki cukru 4 łyżki masła Gdy polędwice się pieką, przygotuj jabłka. Wykorzystaj duże i kwaśne owoce, które zachowują kształt. Włóż jabłka do rondla, wlej odrobinę wody, przykryj szczelnie i postaw na średnim ogniu. Gdy jabłka zmiękną ułóż je w naczyniu do pieczenia, lekko posyp cukrem i obłóż hojnie kawałkami masła. (łyżka masła na jedno jabłko będzie w sam raz). Przykryj naczynie i wstaw do piekarnika, żeby jabłka gotowały się w parze z masłem, aż będą bardzo miękkie i niemal przeźroczyste. Ułóż je wokół "kaczki".

Szwajcarska zupa ziemniaczana

Szwajcarska zupa ziemniaczana, to przygotowana z jasnych warzyw i mleka delikatna  zupa - krem. Niewiele składników i nieskomplikowany przepis, to niewątpliwie jej zalety.  Delikatna w smaku, mocno warzywna z lekką słodyczą mleka w tle. W przepisie nie ma słowa o groszku ptysiowym i prażonym słoneczniku jako dodatku do tej zupy, ale ja wzbogacę ją w ten właśnie sposób. Myślę, że Maud się nie obrazi...     Szwajcarska zupa ziemniaczana Receptura 4 ziemniaki średniej wielkości 1 mała biała rzepa 1 mała cebula 3 szklanki wrzątku 4 szklanki gorącego mleka 4 łyżki masła 1/3 szklanki mąki 1 1/2 łyżeczki soli 1/8 łyżeczki pieprzu Umyj ziemniaki, obierz je, przekrój na połówki. Obierz i pokrój na plastry rzepę. Podgotuj je przed 10 minut, odcedź. Do ziemniaków i rzepy dodaj pokrojoną w plastry cebulę i 3 szklanki wrzątku. Ugotuj do miękkości, odcedź, ale nie wylewaj wody. Przetrzyj warzywa przez sito (albo zmiksuj w mikserze elektrycznym). Włóż przetarte warzywa do garnka, dodaj wodę pozostałą